NATALIA BABIŃSKA

reżyser teatralny, kompozytor, pedagog, menedżer kultury, założycielka MAMM

Ukończyła PSM im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec. Studiowała na Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny) na wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (dyplom z wyróżnieniem 2001). Jest też absolwentką Wydziału Reżyserii Dramatu w Akademii Teatralnej w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem 2006), a także Studium Pedagogicznego (Dyplom UMFC 2013) oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej IBL PAN 2013).

Zrealizowała ponad 30 przedstawień: teatralnych, muzycznych, studenckich, autorskich, operowych, eksperymentalnych, między innymi NOCE SZEHEREZADY (premiera: Październik 2004 Akademia Teatralna w Warszawie), KOMÓRKOWE LOVE (premiera: kwiecień 2006 Teatr im. Jana Kochanowskiego w Radomiu), RÓŻANIEC (premiera: kwiecień 2007 Kościół Ewangelicko-Reformowany w Warszawie), LADY DAY Billie Holiday (premiera 20 września 2008, Teatr Rozrywki w Chorzowie), FARINELLA & CHOPIN International Project (premiera: wrzesień 2009 Teatr "Collegium Nobilium" w Warszawie), La Serva Padrona/ Służąca Panią (premiera: styczeń 2010 Teatr Wielki w Poznaniu), HALKA "WILEŃSKA" Stanisława Moniuszki (premiera: kwiecień 2010 Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie), DEMETRIO (premiera: marzec 2012, Teatr Wielki w Poznaniu), CZARODZIEJSKI FLET (premiera: kwiecień 2012, Teatr Polski w Poznaniu), HALKA (premiera: kwiecień 2013, Opera Nova w Bydgoszczy), BALLADYNA (premiera: listopad 2013, Teatr Polski w Bielsku Białej), CYRULIK SEWILSKI (premiera: styczeń 2014, Teatr Wielki w Łodzi), HRABINA MARICA (premiera: czerwiec 2014, Opera na Zamku w Szczecinie), RIGOLETTO (premiera: październik 2014, Opera Nova w Bydgoszczy), HISTORIA NAJMNIEJ PRAWDOPODOBNA (premiera: grudzień 2015, Opera na Zamku w Szczecinie), THE TURN OF THE SCREW/DOKRĘCANIE ŚRUBY (premiera: maj 2016 Opera na Zamku w Szczecinie).

Jest autorką muzyki do 4 spektakli teatralnych oraz teatru tv i seriali tv. Napisała też 10 scenariuszy do teatru, teatru dla dzieci i filmu. Współpracowała jako pedagog z Akademią Teatralną w Warszawie, Uniwersytetem Muzycznym w Warszawie, Akademiami Muzycznymi w Poznaniu, w Białymstoku i w Łodzi, a także z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. Jest też miłośniczką muzyki dawnej, z 10-letnią praktyką na fideli i skrzypcach barokowych w rozmaitych zespołach muzycznych.

Od 2007 roku Natalia Babińska prowadzi własną firmę, specjalizującą się w przygotowaniu spektakli teatralnych, jak również gal, jubileuszy oraz eventów i warsztatów artystycznych. Pracowała między innymi dla Optimum Media, Polskiego Radia SA, Konfederacji LEWIATAN, Totalizatora Sportowego,  RZA WP, Polskiego Związku Niewidomych. Jej pasją jest rozwój osobisty oraz przełamywanie własnych słabości.

Szczegółowe informacje znajdują się na www.nataliababinska.pl