O mnie

NATALIA BABIŃSKA - reżyser teatralny, kompozytor, pedagog, menedżer kultury, założycielka MAMM

Ukończyła PSM im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec. Studiowała na Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny) na wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (dyplom z wyróżnieniem 2001). Jest też absolwentką Wydziału Reżyserii Dramatu w Akademii Teatralnej w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem 2006), a także Studium Pedagogicznego (Dyplom UMFC 2013) oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej IBL PAN 2013).

Zrealizowała ponad 30 przedstawień: teatralnych, muzycznych, studenckich, autorskich, operowych, eksperymentalnych, między innymi NOCE SZEHEREZADY (premiera: Październik 2004 Akademia Teatralna w Warszawie), KOMÓRKOWE LOVE (premiera: kwiecień 2006 Teatr im. Jana Kochanowskiego w Radomiu), RÓŻANIEC (premiera: kwiecień 2007 Kościół Ewangelicko-Reformowany w Warszawie), LADY DAY Billie Holiday (premiera 20 września 2008, Teatr Rozrywki w Chorzowie), FARINELLA & CHOPIN International Project (premiera: wrzesień 2009 Teatr "Collegium Nobilium" w Warszawie), La Serva Padrona/ Służąca Panią (premiera: styczeń 2010 Teatr Wielki w Poznaniu), HALKA "WILEŃSKA" Stanisława Moniuszki (premiera: kwiecień 2010 Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie), DEMETRIO (premiera: marzec 2012, Teatr Wielki w Poznaniu), CZARODZIEJSKI FLET (premiera: kwiecień 2012, Teatr Polski w Poznaniu), HALKA (premiera: kwiecień 2013, Opera Nova w Bydgoszczy), BALLADYNA (premiera: listopad 2013, Teatr Polski w Bielsku Białej), CYRULIK SEWILSKI (premiera: styczeń 2014, Teatr Wielki w Łodzi), HRABINA MARICA (premiera: czerwiec 2014, Opera na Zamku w Szczecinie), RIGOLETTO (premiera: październik 2014, Opera Nova w Bydgoszczy), HISTORIA NAJMNIEJ PRAWDOPODOBNA (premiera: grudzień 2015, Opera na Zamku w Szczecinie), THE TURN OF THE SCREW/DOKRĘCANIE ŚRUBY (premiera: maj 2016 Opera na Zamku w Szczecinie).  

Jest autorką muzyki do 4 spektakli teatralnych oraz teatru tv i seriali tv. Napisała też 10 scenariuszy do teatru, teatru dla dzieci i filmu. Współpracowała jako pedagog z Akademią Teatralną w Warszawie, Uniwersytetem Muzycznym w Warszawie, Akademiami Muzycznymi w Poznaniu, w Białymstoku i w Łodzi, a także z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. Jest też miłośniczką muzyki dawnej, z 10-letnią praktyką na fideli i skrzypcach barokowych w rozmaitych zespołach muzycznych.

Za swoją pracę artystyczną otrzymała szereg nagród, m.in. Złotą Maskę dla najlepszego przedstawienia (Cyrulik Sewilski 2014) i Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury dla najlepszego spektaklu i dla najlepszego reżysera (Turn of the Screw/Dokręcanie Śruby 2017)

Demo Natalii Babińskiej znajduje się pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=MESnWAOdVnE&t=60s

Od 2007 roku Natalia Babińska prowadzi własną firmę, specjalizującą się w przygotowaniu spektakli teatralnych, jak również gal, jubileuszy oraz eventów i warsztatów artystycznych. Pracowała między innymi dla Optimum Media, Polskiego Radia SA, Konfederacji LEWIATAN, Totalizatora Sportowego,  RZA WP, Polskiego Związku Niewidomych. Jej pasją jest rozwój osobisty oraz przełamywanie własnych słabości. 

W wolnej chwili prowadzi też zajęcia muzyczne dla amatorów muzyki, bo przecież "muzyka łagodzi obyczaje."

Spisuje też dzieje swojej rodziny, a jej pierwsza książka ukazuje się właśnie na tej stronie.