Audiobooki

Prawie każda książka, która odniosła sukces, jest dziś oferowana również jako książka audio. Ten gatunek nie jest już tylko sztuczką techniczną, ale poważną częścią asortymentu produktów wydawcy. Wydawcy inwestują w audiobooki, ponieważ klienci je kochają. Ponieważ książki audio mają wiele zalet. Oszczędność miejsca, na przykład: Każdy, kto przeprowadził się w przeszłości, pamięta, jak ciężkie były pudełka z książkami. Ale nawet ci, którzy wyjeżdżają na wakacje, mogą po prostu załadować kilka książek audio do telefonu lub odtwarzacza muzyki, oszczędzając w ten sposób wagę i miejsce w walizce.

Zalety korzystania z audiobooków

Kolejnym argumentem przemawiającym za książkami audio jest to, że możesz mieć wolne ręce i nadal cieszyć się książką. I jest wiele sytuacji, w których ta przewaga wychodzi na jaw. Na przykład podczas prasowania lub wykonywania ogólnych prac domowych. Często jest to nudne zajęcie, ale w przypadku audiobooka nagle staje się zabawne. Nawet podczas jazdy samochodem, zwłaszcza na dłuższych trasach, audiobooki są dobrą rozrywką i mogą odebrać monotonię autostrady. Nawiasem mówiąc, to samo dotyczy podróży pociągiem. Niektórzy dojeżdżający do pracy przysięgają na książki audio, nawet w tramwaju, który jest często tak pełny, że nie można nawet trzymać książki. W samolocie audiobook czasami działa nawet jako doskonała pomoc w zasypianiu.

Bardzo pomocne jest również to, że możesz zatrzymać audiobooka w dowolnym momencie i kontynuować słuchanie, gdy masz czas, dokładnie w miejscu, w którym przerwałeś. I oczywiście równie przyjemne jest to, że w każdej chwili możesz zabrać ze sobą wiele audiobooków i dlatego zawsze masz wybór.

Obecnie audiobooki są od dawna produkowane w wysoce profesjonalny sposób i oferują absolutną przyjemność słuchania. Coraz więcej znanych aktorów wypowiada się dziś w audiobookach i tym samym zapewnia wysoką jakość prezentacji. Nawiasem mówiąc, książki non-fiction od dawna są dostępne jako audiobooki, więc możesz nie tylko pracować lub podróżować podczas prasowania lub w pociągu, ale także praktycznie uczyć się i trenować.

Audiobooki do nauki języka obcego

Nauka języków obcych to jedna z tych rzeczy. Niektórzy lubią się uczyć, inni nie. Ale to, co dotyczy wszystkich w równym stopniu: jeśli nie używasz języka, rdzewiesz. Książki audio i słuchowiska radiowe to dobra okazja, aby posłuchać języka mówionego. Na przykład prawie żaden angielski nie jest używany w Twoim codziennym życiu, ale nie chcesz stracić umiejętności językowych i ćwiczyć wymowy? Następnie wypróbuj książkę audio w języku angielskim. Ponieważ audiobooki są zawsze czytane przez native speakerów, również tutaj nie można nauczyć się nieprawidłowej wymowy. Jeśli nie jesteś jeszcze taki dobry, polecam zacząć od książki audio w prostym języku, na przykład Harry’ego Pottera.

Oto 10 dobrych powodów, dla których warto słuchać audiobooków. Uwielbiam też audiobooki i słuchowiska radiowe. Czuję się dobrze, gdy towarzyszy Ci historia, a ja zawsze jestem ciekawa, jak się uczyć i doświadczać nowych rzeczy.

 

 

Tagged , , , , , , ,